KONST / Litografier / Färglitografi 13862094
nr 1386 2094
Jan Naliwajko
(f. 1938), Sverige
Färglitografi, Ängel. Signerad, numrerad 233/360. Motivet: 70x58cm, yttermått inklusive ram: 94x81 cm
Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
700 kr
Såld:
900 kr
måndag 22 mars 2021
kl 19:37:37
500 kr
800 kr
22 mar
Jan Naliwajko
Läs mer om Jan Naliwajko